Ką reikia žinoti apie gartraukius

Ką reikia žinoti apie gartraukius

Tikriausiai jau niekas nebesiginčys, kad gartraukis reikalingas kiekvienoje virtuvėje. Maisto ruošimo kvapai turėtų būti efektyviai surenkami ir išleidžiami į aplinką, o ne pasklisti po visus namus. Koks gartraukis Jums yra reikalingas? Kaip išsirinkti tokį, kad paskui netektų gailėtis?

Duosime keletą naudingų patarimų. Jei užeisite į mūsų parduotuvę ir pabendrausite su konsultantu, tikrai išsirinksite tinkamiausią sprendimą.

  1. Ventiliacijos sistemos įrengimas. Renkantis gartraukį reiktų atkreipti dėmesį į ventiliacijos sistemos įrengimą. Ar ilgo ventiliacijos vamzdžio reikia nuo gartraukio iki sienos. Gali būti daug nedėkingų veiksnių, kurie apsunkina gartraukio darbą: mažo diametro, pavyzdžiui, 10 cm šachta; šachta labai ilga, vamzdis iki šachtos turi labai daug kampų. Dėl šių priežasčių gartraukis dirba daugiau, o tai blogina jo efektyvumą. Gali būti, kad gartraukis statomas „A“ energetinės klasės name, kur jokių skylių sienose nėra. Į tai atsižvelgiant rekomenduojama rinktis standartinį  gartraukį ar recirkuliacinį variantą (recirkuliacinis, beje, gali būti standartinis arba su jonizatoriumi).
  2. Įmontuojamas ar pakabinamas? Gartraukiai paprastai yra dviejų rūšių: montuojami (paslepiami balduose. Jie gali būti stacionarūs arba teleskopiniai – ištraukiami ir suskleidžiami) ar pakabinami (gali būti sieniniai arba salos tipo).
  3. Motoras viduje ar sienos išorėje? Jei norite, kad namuose nesigirdėtų gartraukio garsų, motorą reiktų montuoti ne toje pačioje patalpoje, o prie sienos, kur išeina ventiliacinė anga. Tada virtuvėje garsas bus labai smarkiai prislopintas. Jei garsas netrukdo, tada motoras gali būti ir prie pačio gartraukio. Yra tam tikri modeliai, kurių motoras gali būti montuojamas toliau.
  4. Išvaizda ir dydis. Esminis klausimas – kiek vietos galite skirti gartraukiui savo virtuvėje. Nors tai nėra labai didelis prietaisas, išmatavimus žinoti būtų visai neblogai. Mažiausiai vietos užima salos tipo gartraukiai, kabinami ant lubų virš virtuvės „salos“. Pakanka vos 35-45 centimetrų pločio. Didžiausias turimas gartraukis – 175-180 cm, taip pat salos tipo. Įmontuojamų gartraukių būna labai įvairių išmatavimų – nuo 50 iki 120 cm, todėl viskas priklauso nuo poreikių.
  5. Forma ir dizainas.  Gartraukių gamintojai nemažai dėmesio skiria ir dizainui, tad į jį irgi reiktų atkreipti dėmesį. Išskirtiniu gartraukių dizainu gali pasigirti italų kompanija Falmec, gaminanti itin stilingus ir prabangius gartraukius. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį ir į apšvietimą. Svarbu, kad gartraukiuose būtų naudojamos elektrą taupančios LED lemputės. Gartraukiai gali būti skirtingų formų, pavyzdžiui, apversta „T“ raidė, pasviręs, vamzdžio formos ir t.t. Visa tai galima pritaikyti prie esamų arba kuriamų interjero sprendimų.

Tinklaraščio archyvas
Filtrai
Sort
display